Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT Arapça

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Arapça Canlı Yayını ekle..
Kategori Ulusal

TRT arapça canlı ile arapça haber veya yayında olan belgeselleri izleyebilirsiniz. TRT arapça youtube canlı olarak hızlı kesintisiz donmadan izleme keyfini yaşıyın.

 

4 Nisan 2010 seneninde 350 milyon nüfuslu tek coğrafyaya hitap etme misyonuyla kurulan TRT Arapça kanalı canlı izle, 7 Ocak Haftanın ilk günü günü güncellenen suratı ve güncellenen yayın siyaseti ile bu sefer bütün dünyanın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni tek haber kanalı olarak geçmiş yayın politikasında devasa farklılığa giden TRT Arapça’nın etkileşim şebekesi tekilce Arap yarımadası ve Ortadoğu ile hudutlu kalmayacak. Yeni yayın politikasıyla beraber çalışanlarını ve ekran yüzlerini de yenileyen TRT Arapça kanalı, yirmi tek Arap vatanının tümüne hakim birden fazla gazeteciyi de bünyesine kattı.

Haber programlarının yanında Arap coğrafyası ve Ortadoğu ile ilgili muhtelif belgeseller de yayınlayacak olan kanal, hem Türkiye’nin hatta bulunduğumuz kazanın dünya çapında daha fazla tanınmasını hedefliyor. TRT Arapça Kanal Koordinatörü Resul Serdar Ataş, yanlızca doğrulanmış ve spekülasyonlardan uzak verileri izleyenlerine aktaracaklarını ifade etti.

Kanalın yayın politikasının yanlızca objektiflikte hudutlu kalmayacağını bildiren Ataş, "TRT Arapça zalimin karşısında mazlumun, katilin karşısında maktulün yanısıra yer alacak" diye konuştu. Sadece ajanslardan beslenerek masa başı habercilik yapmış hiçbir kanalın geleceğinin olmayacağını ifade eden Ataş, TRT Arapça yayın akışı olarak her gelişimi yerinden izleyerek tıpkı TRT World gibi beynelmilel tek marka olmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?