Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölümü

Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölümü
Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölümü

Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölüm izle (Youtube)

 

Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölümü izle  TRT 1 ekranlarında tam 150 bölüm yaparak milyonlarca izleyici toplayan Osmanlı Dönemini anlatan harika bir dizidir. 
29 Mayıs 2019 TRT1 Ekranında 150. Bölümde ekranlara veda etmiştir. Diriliş Osman dizisi isminde TRT 1 Ekranlarında yeni dizi yayınlacaktır.

Burada bulunan Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölüm dizisine ait video içeriği  "Youtube embed" koduyla eklenmiştir.

Youtube embed koduyla eklenme nedir ?

Youtube üzerinde oynatılan videoda Diriliş Ertuğrul Final 150. Bölüm  sağ tıklama yaptığınızda karşınıza "Yerleştirme Kodu Kopyala" seçeneği çıkmaktadır. Yürütülen video Youtube üzerinden açılmaktadır. Bizimle herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. 

Diriliş Ertuğrul Son bölümde Neler Yaşandı ?

TRT 1 resmi sitesi üzerinden herhangi bir kaçırdığınız bölümü hemen izleyebilirsiniz. 

Ertuğrul Bey, Berkehan’ın yanına giderken yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna karşı hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka’yı öldürecekken o yine kaçmayı başarmıştı.

Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir hile olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey’den yardım istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey’i etkisiz hale getirmişti.
 
Ertuğrul Bey, Berke Han’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını söylemek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti.
 
Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve kirli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma şimdi ne yapacak?
 
Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek?
 
Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi?
 
İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi?
 
Tüm bu soruların cevabı sezon finaliyle Diriliş Ertuğrul’da!

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Dizinin konusunu sezon sezon ayırabileceğimiz gibi, genel tek başlık altında da toplayabiliriz. Dizinin ana hikâyesi, tek düş ile başlayan ve düş gibi tek 6 yüzyıl süresince dünyaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu mevzu alıyor.

Devlete adını vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikâyesinin mevzu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor. Kayı Boyu’nun bu süreçte yaşadığı zorlukları bileğinin ve imanının gücüyle sebep aştığının anlatıldığı dizide, varlıklı mizaç havuzu vasıtası ile aşağı yukarı devreye değin er ipucuna değiniliyor.

Dizinin ilk sezonunda Kayı Boyu’nun alplerinin Mabet Şövalyeleri’ne ve başka kimi çevresel güçlere karşı verilen mücadeleler anlatılmakta.

Bir yandan yerleşilecek vatan bulma beklentisi da yer alıyor. İkinci sezonda ise öykü Moğollar ekseninde şekilleniyor.

Meşhur Moğol istilalarının Anadolu’da bıraktığı izlere değiniliyor. Dizinin üçüncü sezonunda ise Kayı Boyu bundan sonra tesis temellerinin atıldığı Söğüt alanlarına yerleşmiş yer alıyor. Ertuğrul Bey’in önderliğinde, Candaroğulları ve Bizans’a karşı mücadeleye girişen boy, bütün mücadelelerden henüz da güçlenerek ve büyüyerek çıkıyor.

Bu yazı 04 TEMMUZ 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Son Yorumlar